Can Bonomo Kimdir Hayatı

Can Bonomo Kimdir ,Can Bonomo Hayatı , Can Bonomo Biyografi  Hakkında Bilgi

Türkiyeyi 2012 Eurovision Şarkı yarışmasına Can Bonomo Katılacak.

Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de düzenlenecek 57. Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek sanatçı, TRT 1 Ana Haber bülteninde açıklandı. Peki Can Bonomo Kimdir ?

İzmirli Can Bonomo, müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul’da devam etti. 17 yaşında İstanbul semalarına açılmaya karar veren Bonomo, müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak atıldı. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyon Bölümü’nde okudu. Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaptı. Daha sonra, televizyona geçerek Number One TV ve MTV’de televizyon programları hazırladı. Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol aldı.??

Müzisyenlik kariyeri, Irwin Welsh’in adlı kitabının ilk yaprağına sardığı demosunu Can Saban’a gönderdiğinde yeni bir boyut kazandı.??Lise ve üniversite yıllarında amatör müzik gruplarıyla İzmir ve İstanbul’da birçok konser veren Bonomo, sonunda “Hazırım” diyerek ilk albümü için kolları sıvadı. Yaklaşık iki yıllık hummalı bir hazırlıktan sonra da Ocak 2011’de Can Saban’ın yapımcılığı ile ilk albümü “Meczup”u yayınladı.

3 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.