Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Ağustos 2021

Çalma Elin Kapısını Çalarlar Kapını Kompozisyon

Aşağıda çalma elin kapısını çalarlar kapını kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Hayat insanlara bir şeyler kazandırdığı gibi bir şeyleri de alarak geçip gitmektedir. Hayatı anlamlandıran ise insanın bireysel ve toplumsal sorumluluklarını yerine getirerek iyilik peşinde olmasıdır. İnsanların kötülük yaparak bir yere gelmeleri mümkün değildir. Ancak kötü yerlere gidebilirler.

Atalarımız çalma elin kapısını çalarlar kapını derken, kötülüklerin karşılıksız kalmayacağını haber vermektedir. İnsanların yaptıkları kötülükler yanlarına kar kalmamaktadır. Bunun için kötülük yapmadan önce düşünmek, öfkeyle hareket ederek insanlara zarar vermemek gerekir.

Toplumda iyi anılmak, iyi bilinmek için iyilerden olmak gerekir. Kimseye zarar vermemek, kimsenin kötülüğünü düşünmemek, kötü niyetle de hareket etmemek gerekir. Temiz kalpli olmak her zaman kazandırır. Asıl kazanç ise manevi kazanımlardır.

İnsani değerlerin toplumda karşılık görmesi, yaşanması ve yaşatılmak istenmesi kadar doğal başka bir şey yoktur. Toplumda birlik ve beraberliğin sağlanması, insanların huzur, barış ve güven ortamında yaşaması kimseye kötülük yapmamaktan geçer.

Kötülük yapan insanlar zaten kötü kişilerdir. İyilerin iyilikleri çoğaltması için yarışması gerekir. Bu nedenle toplumda bireysel sorumlulukların yerine getirilerek kimse için kötülük düşünülmemesi gerekir. Yabancılara zarar vermek, zarar görmek demektir. İnsanların canının yanması, canı yanacak birinin muhakkak olması demektir. Bu dünyada her şey karşılıklıdır. Dikkatli olmak gerek.

Çalma Elin Kapısını Çalarlar Kapını Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. duygu özaslan dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Çalma Elin Kapısını Çalarlar Kapını Kompozisyon hemen yazdım, Eskişehir okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

Yorum Yaz