Caisson İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Caisson İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Caisson

Caisson, yapıların su altında inşa edilmesine yardımcı olan bir yapıdır. Genellikle betonarme yapılar için kullanılır.

 1. The workers lowered the caisson into the water to begin the underwater construction. (İşçiler, su altı inşaatına başlamak için caisson’u suya indirdiler.)
 2. The caisson was used to construct the underwater foundation of the bridge. (Caisson, köprünün su altındaki temelini inşa etmek için kullanıldı.)
 3. The engineers designed a unique caisson system to overcome the challenges of building in deep water. (Mühendisler, derin suda inşa etme zorluklarını aşmak için benzersiz bir caisson sistemi tasarladılar.)
 4. The caisson was successfully installed and filled with concrete to create a strong foundation. (Caisson başarılı bir şekilde yerleştirildi ve güçlü bir temel oluşturmak için betonla dolduruldu.)
 5. The construction crew had to carefully position the caisson to ensure it would support the weight of the building. (İnşaat ekibi, binanın ağırlığını destekleyeceğinden emin olmak için caisson’u dikkatlice konumlandırmalıydı.)
 6. The caisson was used to build the support structure for the offshore wind turbines. (Caisson, deniz üstü rüzgar türbinlerinin destek yapısını inşa etmek için kullanıldı.)
 7. The caisson system allowed the workers to construct the building’s foundation while keeping the site dry. (Caisson sistemi, işçilerin inşaat alanını kuru tutarken binanın temelini inşa etmelerine izin verdi.)
 8. The caisson was designed to withstand strong underwater currents and waves. (Caisson, güçlü sualtı akıntılarına ve dalgalarına dayanacak şekilde tasarlandı.)
 9. The construction crew used a crane to lift the caisson into place. (İnşaat ekibi, caisson’u yerine yerleştirmek için bir vinç kullandı.)
 10. The caisson’s hollow interior was filled with sand to help stabilize it. (Caisson’un boş iç kısmı, onu stabilize etmeye yardımcı olmak için kumla dolduruldu.)
 11. The caisson was used to build the underwater tunnel that connected the two islands. (Caisson, iki adayı birleştiren sualtı tünelini inşa etmek için kullanıldı.)
 12. The engineers had to carefully calculate the weight distribution to ensure the caisson would remain stable. (Mühendisler, caisson’un dengeli kalmasını sağlamak için ağırlık dağılımını dikkatlice hesaplamalıydı.)
 13. The caisson was equipped with sensors to monitor its stability and movement during construction. (Caisson, inşaat sırasında kararlılığını ve hareketini izlemek için sensörlerle donatıldı.)
 14. The caisson was lowered into the water using a special crane designed for underwater construction. (Caisson,

özel su altı inşaatı için tasarlanmış bir vincin yardımıyla suya indirildi.)
15. The caisson was secured in place with steel cables to prevent it from shifting during construction. (Caisson, inşaat sırasında kaymaması için çelik kablolarla yerinde sabitlendi.)

 1. The caisson was used to build the foundation for the offshore oil rig. (Caisson, deniz üstü petrol platformunun temelini inşa etmek için kullanıldı.)
 2. The caisson was designed to be modular, allowing it to be easily assembled and disassembled. (Caisson, modüler olarak tasarlandı, böylece kolayca monte edilip sökülebilir.)
 3. The workers had to wear diving suits to work on the caisson in the deep water. (İşçiler, derin suda caisson üzerinde çalışmak için dalış kıyafeti giymek zorundaydı.)
 4. The caisson was filled with sand and gravel to create a stable foundation for the building. (Caisson, binanın stabil bir temel oluşturması için kum ve çakıl ile dolduruldu.)
 5. The caisson was successfully removed from the water after the construction was complete. (İnşaat tamamlandıktan sonra, caisson su altından başarıyla çıkarıldı.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.