Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Temmuz 2018

Çabuk parlayan çabuk söner Atasözünün Anlamı

Çabuk parlayan çabuk söner Anlamı ve Açıklaması:

1. Bazı insanlar vardır ki bir olay karşısında çok çabuk öfkelenip kızarırlar. Ancak öfkelenip kızdıkları gibi de çabuk sakinleşirler.

2. Bazı insanlar hak etmedikleri hâlde, kimi yolları kullanarak, yasa ve kurallara uymaksızın önemli mevkilere, makamlara çok kısa zamanda gelirler; ancak o görevin ehli, o makamın adamı olmadıkları anlaşıldığında da çabucak o yerden uzaklaştırılırlar.

_______________________________________________

Çabuk parlayan çabuk söner atasözünü haklı kıldıran başınızdan geçen bir olayı ya da hikaye ve kompozisyonları aşağıdan anında bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum ve paylaşımlarınızı eksik etmeyin ….

Çabuk parlayan çabuk söner ne anlama gelir, Çabuk parlayan çabuk söner ne demektir anlamı , Çabuk parlayan çabuk söner atasözünün açıklaması , Çabuk parlayan çabuk söner Atasözünün Hikayesi , Çabuk parlayan çabuk söner atasözü ile ilgili Kompozisyon Makale ve Yazılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ali üstün dedi ki:

    Maalesef devlet dairelerinde arkası olan yağcı olan görevini değil üstlerinin meşru olmayan isteklerini yapan kimseler görevde tercih ediliyor.

Yorum Yaz