Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Buzdolabını Kim İcat Etti Buldu? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Buzdolabını Kim İcat Etti Buldu?

Aşağıda buzdolabını kim icat etti buldu kısaca olarak ele alacağız.

Buzdolabı ihtiyacı yiyeceklerin saklanması için düşünülmüş bir icat olduğundan geçmişten günümüze doğal ya da teknik yollarla birçok kez denenmiş ve farklı şekillerde ve çalışma mantıklarında ortaya konmuş bir icat olarak bilinmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde günümüze en yakın örnekleri 19. yüzyılın hemen başlarında gerçekleşmiştir.

Amerikalı bilim insanlarından biri olan Oliver Evans, 1805 yılında soğutma sistemi geliştirerek bir buzdolabı icat etmiştir. Daha sonra sıvılaştırılmış soğutma sistemlerinin Faraday tarafından 1820 yılında geliştirilmesi buzdolabı çalışma mantığında ve teknolojisinde önemli adımların atılmasına gazlı soğutma sistemlerinin kullanılmasına neden olmuştur. Böylece buzdolabının en modern modelleri günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Hilal dedi ki:

    Slm sayfanız vallaha billaha dikkat çekici, deftere geçirdim, benim adım Hilal, ben Buzdolabını Kim İcat Etti Buldu? yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

  2. Melike dedi ki:

    çok iyi ya, Slm ödev sitesi vallaha billaha güzel, teşekkürler Buzdolabını Kim İcat Etti Buldu? ödevimi tamamladım, ben okulun en güzel ve çalışkan kızıyım desem inanın ama kıskanmayın :)

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781