Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2021

Büyüme Ve Gelişme Nedir Kısaca Açıklayınız.

Bu yazımızda büyüme ve gelişme nedir kısaca açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Canlıların hayatı belli biyolojik olayların gerçekleşmesiyle mümkün olmaktadır. Biyolojik gelişmelerin yaşanması sağlıklı bir vücuda sahip olarak canlıların hayatına devam etmesini sağlar. Canlılığın devam etmesinde hücresel faaliyetler, dokusal faaliyetler ve organsal faaliyetler meydana gelmektedir.

Büyüme ve gelişme de biyolojik gelişmelerden birkaçıdır. Büyüme ve gelişme biyolojik bir faaliyettir. Büyüme, vücudun hacim ve kütlece olarak artması şeklindedir. Hacim ve kütlece gelişme büyümeyi meydana getirir. Büyüme somut olarak gerçekleşir. Gelişme ise insan vücudunda organ ve uzuvların belli bir olgunluğa ulaşması demektir. Büyüme ve gelişme biyolojik olarak meydana gelmektedir. Bu nedenle insanların veya canlıların beslenmesi ile doğrudan ilgilidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Dede dedi ki:

    ödevim hemen bitti beğendim büyüme nedir kısa özet olmuş süpersiniz. bu arada okulun en çalışkanı benim, tembellere kapak olsun :)

  2. Ümmü Eymen uslu dedi ki:

    gelişme nedir kısaca öğrendim teşekkürler ayrıca büyüme ne demektir onu da yazdım.

  3. BİRNUR dedi ki:

    Büyüme; Canlıların fiziksel özellikleri için kullanılmakta ve organizmanın bedensel olarak gösterdiği değişiklikleri ifade etmektedir. Gelişme ise biyolojik olgunluk demektir.

Yorum Yaz