Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Büyüklerimizin Önerilerini Niçin Dinlemeliyiz Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Büyüklerimizin Önerilerini Niçin Dinlemeliyiz Kompozisyon

Bu sayfamızda büyüklerin önerilerini dinlemenin önemi hakkında kompozisyon adlı yazımızı sizinle paylaşacağız. Peki, büyüklerin önerilerini niçin dinlemeliyiz?

Her insan yaşı ilerledikçe hayatın tüm dönemlerinden geçer ve her dönemin insana öğreteceği birçok şey bulunmaktadır. İnsan çocukluğunda çok fazla bilgi değildir, tehlikelerden ve kurallardan uzak bir şekilde yaşar. Ancak kişinin yaşı ilerledikçe yaşadıkları da artar ve çocukluğuna göre çok daha tecrübeli hale gelir.

Tecrübe kişinin yaşadıklarına, başından geçenlere ve genellikle de yaşına bağlı olarak artan bir durumdur. Büyüklerimizi kendimiz ile kıyasladığımızda onların bizlerden çok daha tecrübeli olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle büyüklerimizi yanlışları, tehlikeleri bizlerden çok daha net görürler ve bizi bu tehlikelere karşı korumak isterler. Bu nedenle büyüklerin sözünü dinlemek bizim güvenliğimiz için çok önemlidir.

Ayrıca büyüklerimiz bizleri çok sevdikleri için bizim üzülmemizi, zarar görmemizi asla istemezler. Bunu engellemek için de bizi tehlikelere karşı korumak adına bazen bize kural ve yasaklar koyar bazen de sözlü olarak bizleri uyarırlar. Bizim şimdiki yaşımızı onlar çoktan geçmiş, bizim yaşadıklarımızı onlar çoktan yaşamıştır. Bu nedenle onların sözlerini dinlemek gerekmektedir.

Büyüklerimizin Önerilerini Niçin Dinlemeliyiz Hakkında Yazı İle İlgili Olarak Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    cok guzel

    cok guzel

  2. Svfvt dedi ki:

    Güzel sağolum gençler

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781