Büyük Sözü Dinlemenin Önemi
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ağustos 2018

Büyük Sözü Dinlemenin Önemi

Büyüklerimiz her zaman bizim iyiliğimizi isteyen bize zarar gelmemesi için mücadele eden kişilerdir. Bu nedenle onların sözleri bizler için çok önemli olmalıdır. Bu sayfamızda büyük sözü dinlemenin önemi ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vermeye çalışacağız.

Her insan bebeklik, çocukluk, gençlik ve yetişkinlik evrelerinden geçmektedir. Kişi, yaşamış olduğu her evrede kendini geliştirir ve her dönemde kendisine yeni bir şeyler katar. Bu evrelerin en sonuncusu yetişkinlik evresi olduğundan bir insanın en fazla bilgi sahibi olduğu ve en çok tecrübe edinmiş olduğu dönem yetişkinlik evresidir.

Gençlik döneminde kişi bir kimlik arayışı içerisindedir. Her şeyi başarabileceğini ve herkesten farklı olabileceğine hatta dünyayı değiştirebileceğine inanır. Gençler bu dönemde anlaşılmadıklarından da sık sık şikâyet etmektedir. Bu ruh hali içerisinde genç bir birey deli dolu hareket ederek sonradan telafisi mümkün olmayan davranışlarda bulunabilir. Yapılan bu hatalar günümüzde sık sık haberlerini okuduğumuz gibi gençlerin hayatından olmasına bile sebep olabilmektedir.

Bir gencin yapmış olduğu bir hata büyükler tarafından net olarak görülebilmektedir. Bu nedenle gençler büyüklerini dinlemeli ve körü körüne olmasa da onların söylediği sözleri dikkate almalıdır.

Büyüklerimizi Niçin Dinlemeliyiz Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz