Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Büyük Lokma Ye Büyük Söz Konuşma Atasözünün Anlamı

Atalarımız çok eski zamanlarda elde etmiş oldukları tecrübeleri göz önünde bulundurarak, çok fazla durum ile ilgili düşünceleri bir takım sözler ile ifade etmişlerdir. Bu sözler eski zamanlardan bu zamanlara kadar her zaman el üstünde tutulmuş ve hayatın her alanında sıklıkla kullanılmaya devam etmiştir. Atasözleri bizler için ders verici niteliği taşıdığından çok önemli sözlerdir. Atalarımız tarafından söylenmiş olan bir atasözü ise büyük lokma ye, büyük konuşma olmuştur. Peki bu atasözü ile anlatılmak istenen nedir? İnsanlar bu atasözünden nasıl bir ders çıkartabilir? Bu ya da buna benzeyen sorulara ait yanıtları öğrenmek ve bu atasözüne dair daha fazla paylaşım görmek istiyorsanız bizi okumaya devam edin.

büyük lokma ye büyük söz söyleme ile ilgili görsel sonucu

Kendisini tanıdığını düşünen birçok insan hayatta neler yapıp yapmayacağını az çok tahmin edebilmektedir. Fakat bu durum tahminden öteye gitmemelidir. Herhangi bir konu ile ilgili kesin yargılar vermek insanın ileri zamanlarda kendisine olan saygısının yitirilmesine sebep olabilir. Ayrıca her insan zamanla değişebilir ve asla yapmam dediği bir şeyi yapabilir. Bunun yanı sıra kesinlikle yaparım dediği bir şeyi de yapamayacak halde olabilir. Bu durum için büyük lokma ye büyük konuşma atasözü söylenerek insanların bu sözden ders çıkararak yaşaması beklenmiştir.

Bir insan kendisinden ne kadar emin olsa da büyük konuşmamalıdır. Sonradan utanç duyabileceği durumlar içerisinde kalabilir. Bu durumda insan psikolojisini olumsuz etkilemektedir.

Büyük Lokma Ye Büyük Söz Konuşma Atasözünün Anlamı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz