Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Büyük Lokma Ye, Büyük Laf Söyleme Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

Büyük Lokma Ye, Büyük Laf Söyleme Kompozisyon

Dilimizde pek çok atasözü bulunmaktadır ve bunlar değişik anlamlar içerirler. Bunlardan büyük lokma ye büyük laf söyleme sözünün anlamı da kişiyi kibirli olmamaya davet etmektedir.

Her insan zaman zaman altından kalkamayacağı sözler söyler ve sonradan söylemiş olduğu bu sözlerden pişmanlık duyar. Kişi konuşmaları sebebiyle pişman olmamak için ağzından çıkanlara dikkat etmelidir.

Bir insanın en tehlikeli özelliği dilidir. Çünkü dil kişiye bazen hiç altından kalkamayacağı hatalar yaptırabilir. Yaşamda her şey herkesin başına gelebilir, bu nedenle hiç kimse başkalarını kınamamalı ve asla ben bunu yapmam dememelidir. Çünkü bir insan bir şeyi kınadığında bir gün olacak bu söylediği sözlerden pişmanlık duyacaktır.

Dünyanın bin bir türlü hali vardır ve bu nedenle kimin başına ne zaman ne geleceği belli değildir. Hal böyle olunca hiç kimse bir şeyi kesin olarak yapmayacağını söylememelidir. Çünkü her insan zaman zaman içinde bulunduğu şartlar nedeni ile yapmak istemediği şeyleri gerçekleştirebilir.

Büyük Lokma Ye, Büyük Laf Söyleme Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781