Büşra Ün Kimdir Hayatı Ve Başarıları

Aşağıda Büşra ÜN kimdir hayatı ve başarıları kısaca olarak ele alacağız.

Büşra Ün, 1994 yılında dünyaya gelmiştir. Genç bir sporcu olarak paralimpik olimpiyatlarına katılmıştır. Tekerlekli sandalye ile tenis turnuvasına katılan ilk kadın sporcu olarak tarihe geçmiştir. Azim ve çalışkan bir sporcu olan Büşra, başarılar kazanarak adından söz ettirmiştir.

Henüz altı aylıkken ailesi tarafından rahatsızlığı fark edilmiştir. Bir sene kemoterapi görerek iki de ameliyat olmuştur. Bütün bunlara rağmen vücudundaki tümör sinir sistemine zarar vermiştir ve belden aşağısı felç olmuştur. Bütün bunlara rağmen yaşama sevincini kaybetmemiş ve spor çalışmalarına devam etmiştir.

Buca Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi’ne girmiştir. Spor Yöneticiliği bölümünü bitirerek spor alanında kendini geliştirmeye devam etmiştir. Sıkı bir Galatasaray taraftarı olarak bilinmekte ve milli alanda da çeşitli uluslararası şampiyonalara, turnuvalara ve diğer organizasyonlara katılmaya başlamıştır.

2009 senesinde tenis ile tanışmıştır. Balkan Şampiyonası’nda birinci olarak başarılar kazanmaya başlamıştır. Daha sonra profesyonel anlamda olimpiyatlara katılmaya başlamıştır. 2012 Londra Olimpiyatları’na katılamamıştır. 2016 Rio Olimpiyatları’nda bulunmuştur. 2017 Garanti Koza tenis ödüllerine layık görülmüştür. Tenis alanında hem teklerde hem çiftlerde çeşitli başarılarla zaferlere ulaşmıştır.

Büşra ÜN, tekerlekli sandalye ile mücadele veren en başarılı bir sporcu olarak bu alanda ilk kadın sporcu olma özelliğine sahip olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Büşra ÜN Kimdir Hayatı Ve Başarıları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

19 yorum

  1. o kadar siteye bakttım hiç birini beğenmedim düzgün anlattılmamıştı ama bu gerçektende okuyunca bir daha okuyasım geliyor YURDUMDAKİ HERES BÜŞRA ÜN GİBİ OLSA…..

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.