Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Tanıtımı:

Programın amacı, kurumların üst düzeydeki idarecilerine elemanlarına yönetimde yardımcı olmak üzere eleman yetiştirmektir. Programa kız ve erkek öğrencilerin mesleğe daha yatkın ve yetenekli oldukları gözlenmektedir. İş bulma konusunda erkek öğrencilerin şansı daha düşüktür. Sekreter olmak isteyen bir kimsenin dikkatli, anlayışlı, nazik ve genel kültür sahibi olması beklenir.

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Nedir, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Ne İş Yapar, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Maaşları, Büro Yönetimi ve Sekreterlik İş İmkanları, Büro Yönetimi ve Sekreterlik İş Çalışma Alanları, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Mesleği Hakkında Bilgiler, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümünün Geleceği, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Tercih Edilir mi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Tanıtımı, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Mezunları Ne İş Yaparlar , Büro Yönetimi ve Sekreterlik Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Büro Yönetimi ve Sekreterlik İş Bulma Durumu

> Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Merve dedi ki:

  Büromu? Bilişimi? Güzel?

  1. Salen dedi ki:

   Büro okuyorum çok iyi

 2. Emrah dedi ki:

  Merhaba dgs ile ybs aöf okuyacam güzel bölümü acaba

 3. FatmaDilemre dedi ki:

  buro yonetimi sekreterlikbolumu is imkani ne

 4. mustafa dedi ki:

  büro yönetimi 2 yıllıklarına sınavsız geçiş, tamamen kalktı mı? 2017 üniversite sınavlarında büro yönetimi alanı öğrencilerinin girebileceği 2 yıllık ve 4 yıllıkların listesi ve taban puanları varmı?

 5. şeyma dedi ki:

  büro yönetimini okuyorum bu sene tercih yapıcam üniversiteyi ve kendi bölümümü okumak istiyorum ama 180 barajını geçemedim. 2 yıllık geçiş hakkımı kullanmak istiyorum. büro yönetimini okursam ve 10 parmak eğitimim de var. bunn bölümü var mı nasıl yapmalıyım fikir verir msiniz rica ediyorum

 6. kübra dedi ki:

  bu bölümde iş bulma imkanım nedir?

 7. şerife tekin kese dedi ki:

  büro yönetimi ve sekreterlik yüksekokulu mezunuyum 4 yıllıga tamamlamak için hangi bölüme devam etmeliyim

  1. Çınar dedi ki:

   yapabileceğin hiç bişey yok güzelim sen en ii si zengin bi koca bul

  2. ayşe dedi ki:

   şerife tekin köse sorunuza yanıt alabildinizmi acaba ? eger bi bilginiz warsa yardımcı olabilirmisiniz

  3. İsmail dedi ki:

   İktisat 3.sınıf dan 4 yıllıga tamamlıyorsun.

  4. isa dedi ki:

   Yine bu programdan mezun olan öğrenciler, örgün öğretim yapan 4 yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler, İşletme Bilgi Yönetimi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Yönetim Bilişim Sistemleri gibi bölümlere dikey geçiş yapabilmeleri için ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmeleri gerekmektedir.

  5. Merve dedi ki:

   Büronun? Bilişimi? Hangisi güzel??

 8. Mehmet Ali Tura dedi ki:

  hızlı klavye kullanımı yanı f klavye,Büro yönetimi ve sekreterlik sertifikası yerine geçer mi?

 9. melike dedi ki:

  Büro yönetimi ve sekreterlik alanında kişinin anlayışlı,dikkatli,nazik ve en önemlisi genel kültür sahibi olması gerekiyor. Peki gereken bu özellikleri kişiye lisede kazandırmaya yönelik ya da test etmeye yönelik çalışmalar yapılıyor mu? gebel kültür sahibi olmayı ve anlayışlı olmayı biraz açıklar mısınız? Teşekkürler.

Yorum Yaz