Burhanettin Çoban Kimdir

Burhanettin Çoban Hayatı, 2014 AK Parti Afyon Belediye Başkan Adayı Burhanettin Çoban Kimdir

Başbakan Tayyip Erdoğan parti grup toplantısında bazı illerin belediye başkan adaylarını seçmenleri ve milletvekillerine açıkladı. Buna göre Afyon Belediye Başkan adayı olarak Burhanettin Çoban belirlendi. Peki Burhanettin Çoban kimdir?

burhanettin çoban

1962 Afyonkarahisar doğumludur. Cumhuriyet İlkokulu, İmam Hatip Ortaokulu ve Meteoroloji Meslek Lisesi mezunu olduktan sonra 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. 1980’de Çiğli Havaalanı’na meteoroloji teknisyeni olarak atandı. Burada çalışırken aynı zamanda hukuk fakültesinde okudu ve eğitimini tamamladıktan sonra 1985 yılında görevinden istifa etti.

1988-2009 yılları arasında Afyon’da avukatlık yaptı. 2008’de Ak Parti Afyon il başkanı oldu. Bir yıl sonra yapılan yerel idare seçimlerinde Afyon Belediye Başkanı seçildi.

Siyasi kariyerine 1978 yılında Milli Türk Talebe Birliği’nde başladı. 12 Eylül dönemine kadar MTTB Komitesi’nde görev aldı. 1984’e kadar siyasetten uzak kaldıktan sonra çeşitli partilerin yönetim kurullarında görev aldı. 2002’de arkadaşlarıyla birlikte Afyon Ak Parti teşkilatını kurdu. 2009 tarihinden beri halihazırda belediye başkanlığı görevini yürütmeye devam etmektedir.

AKP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burhanettin Çoban Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.