Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Haziran 2018

Bülbülü altın kafese koymuşlar “vatanım” demiş Atasözünün Anlamı

Bülbülü altın kafese koymuşlar “vatanım” demiş Anlamı ve Açıklaması:

İnsan, özgürlüğünü ancak vatanında bulur. Bu bakımdan vatan en değerli varlığıdır insanın. Orda doğmuş, orda büyümüş, orda doymuş, orda tatmıştır mutluluğu. Bu sebeple yurdundan uzakta yaşamak, ne denli bolluk içinde olursa olsun insana zor gelir. Nasıl ki bülbül asıl vatanı olan yeşil tabiatı, kanat çırpacağı mavi gökleri özleyip ister ve altın kafesten kurtulmaya çalışırsa, insan da (hele bir de tutsaksa) özgür yaşayacağı vatanını ister ve hasretini çeker.

_______________________________________________

Bülbülü altın kafese koymuşlar “vatanım” demiş atasözünü haklı kıldıran başınızdan geçen bir olayı ya da hikaye ve kompozisyonları aşağıdan anında bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum ve paylaşımlarınızı eksik etmeyin ….

Bülbülü altın kafese koymuşlar “vatanım” demiş ne anlama gelir, Bülbülü altın kafese koymuşlar “vatanım” demiş ne demektir anlamı , Bülbülü altın kafese koymuşlar “vatanım” demiş atasözünün açıklaması , Bülbülü altın kafese koymuşlar “vatanım” demiş Atasözünün Hikayesi , Bülbülü altın kafese koymuşlar “vatanım” demiş atasözü ile ilgili Kompozisyon Makale ve Yazılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz