Bugünün işini yarına bırakma kompozisyon

Bugünün işini yarına bırakma kompozisyon hakkında yazı. Bugünün işini yarına bırakma kompozisyon

Bu yazımız ile sizlere Bugünün işini yarına bırakma konulu bir kompozisyon sunacağız. Bu söz ile ifade edilmeye çalışılan yapılan işlere ertelemeden günün gününe yapmanın gerekliliğidir. Eğer işimizi yarına bırakırsak yarın başımıza ne geleceğini bilemeyiz. İşleri vaktinde yapmalıyız. Ayrıca işlerimiz bittiğinde kafamız da rahat olur. Eğer bekletirsek sürekli üzerimizde yük olarak o işi yapmamız gerektiğini düşünür dururuz.

Örnek verecek olursak. Mesela haftasonu yapılması için öğretmenimiz ödev verdi ancak öğrenci yapmamakta direniyor. Cuma okulu bittikten sonra ödevini yapmayıp televizyon izledi ve geç saatlerde uyudu.

Ertesi gün geldiğinde öğrenci yine ödevini yapmayıp arkadaşlarıyla buluştu, pazar günü geldiğinde ise aile bireyleriyle beraber gezintiye çıktı ve akşam eve geldiğinde ödevi aklına geldi ancak iş işten geçmişti. Sabah okuldan önce yaparım diye düşünüp uyudu.

Sabah uyanınca kahvaltıdan sonra ödevi yapmaya vakit bulamadı. Bu durumda öğrencinin halini bu atasözü ile açıklayabiliriz. Yani bugünün işini yarına bırakma.

Bugünün işini yarına bırakma kompozisyon hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.