Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

Bugün Ülkemizde Nesli Tükenmiş Canlıların Yok Olma Sebepleri Neler Olabilir?

Bu yazımızda bugün ülkemizde nesli tükenmiş canlıların yok olma sebepleri neler olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ülkemizde de nesli tükenmiş canlılar bulunmaktadır. Nesli tükenmiş canlıların türlerinin artık yeryüzünde yer almamasında biyolojik ve coğrafik nedenler bulunmaktadır. Bir neslin devam etmesinde sağlıklı bir tür geçişi sağlanmalıdır. Bunun için de coğrafik şartların bozulmaması gerekir.

Ülkemizde nesli tükenmiş canlıların yok olma sebepleri doğal afetler, savaşlar, coğrafik şartlar, iklim değişiklikleri, mevsim geçişleri çevre sorunlarının yaşanması, imar ve iskan politikaların yanlış uygulanması, kaçak avlanma, hayvanlara zarar verme, bitkilere zarar verme gibi nedenlerden dolayı canlıların nesli tükenmiştir. Genelde bir neslin ortadan kalkması doğal afetlerle açıklanmaktadır. Bu nedenle nesillerin tehlikede olması çevre sorunlarından da kaynaklanır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. zeynep dedi ki:

  çünkü hayvanlar vahşi oldukları için

 2. Anonim dedi ki:

  Aşırı avlanma

 3. Sevgi dedi ki:

  Nesli tükenmiş canlıların yok olma sebepleri neler olabilir

 4. Nehir dedi ki:

  Arkadaşalar bu sorunun cevabını buldum bunun sebebi doğal afetler,savaşlar,coğrafik şartlar,iklim değişikliği,mevsim değişikliği çevre sorunlarının yaşanması imar ve iskan politikaların yanış uygulanması kaçak avlanma , hayvanlara zarar verme bitkilere zarar verme gibi nedenlerlerden dolayı canlıların nesli tükenmiştir .? ?

  1. Sema dedi ki:

   Çok teşekkürler

 5. Anonim dedi ki:

  Arkadaşalar bence doğal afetlerdir

 6. Anonim dedi ki:

  Bende bilmiyorum şimdi araştırma yapıyorum:-$:-$:-!B-)B-)

 7. şehnaz dedi ki:

  Arkadaşlar bugün ülkemizde nesli tükenmiş canlıların yok olma sebepleri nelerdir ? Ben oldum olasıya dinazor gibi hayvanların artık neden varlığını sürdürmediklerini merak ederdim.

 8. çiğdem dedi ki:

  Bugün ülkemizde nesli tükenmiş canlıların yok olma sebepleri nedir ben hep eskiden olan şimdi olmayan mesela dinazor gibi hayvanların artık neden olmadığını merak ederim.

  1. Anonim dedi ki:

   Çünkü onlar gereksiz avlanma ve ya da onlar için olan alan yetersizliği nedeniyle nesli tükenmiştir

  2. Nisa dedi ki:

   Lütfen cevabını gönderiniz

   1. Halil ayçilek dedi ki:

    Bence insanlar sebebi oluyor

Yorum Yaz