Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bronzlaştıran Besinler Nelerdir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Bronzlaştıran Besinler Nelerdir

Bronzlaşmak için hangi besinleri tüketmek gerekli, bronzlaştıran yiyecekler besinler

Nedendir bilinmez herkes tatile gittiğinde mutlaka bronz bir tene sahip olmak ister. Hatta tatil bittiğinde bronz bir tene sahip olarak geri dönmek isteyenler bütün tatil boyunca güneşin altında yatmaktan geri durmaz. Bronz bir tene sahip olmak için ne kadar güneşlenirseniz güneşlenin bu, biraz da vücudunuzdaki maddelere ve teninizin yapısına bağlı.

a-vitamini-bulunan-yiyecekler

İnsan vücudunda melanin sentezini çoğaltan ve hızlandıran gıdalar bronzlaşma konusunda bize yardımcı olur. Özellikle de A vitamini ve karoten bakımından zengin olan besinler vücudumuzdaki melanin sentezini arttırır.

Yaz denilince akla ilk gelen meyvelerden olan karpuz yüksek oranda C vitamini içermektedir. Aynı zamanda eşsiz tadı ile yaza damgasını vuran kavun da karoten açısından zengin bir meyvedir ve bronzlaştırıcı bir etkiye sahiptir. Şeftali bronzlaştırma ile birlikte yaz ishallerinden de koruyan bir özelliğe sahiptir. Bronzlaştıran sebzeler dendiğinde akla ilk gelen ise havuçtur. Havuç da içerdiği yüksek karoten ile bronzlaşma üzerinde büyük etkiye sahiptir.

Yüksek kalsiyum deposu olan peynir de bronzlaşmaya yardımcı gıdalar arasındadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781