Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Böbrekler Görevini Yerine Getirmediğinde Uygulanacak Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Bu yazımızda böbrekler görevini yerine getirmediğinde uygulanacak tedavi yöntemleri nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Boşaltım sistemi, vücutta en düzenli çalışması gereken sistemlerden biridir. Kan, sindirim ve solunum sistemiyle ortaklaşa çalışmaktadır Kanın temizlenmesi, kanın dolaşım sağlaması, solunum ve boşaltımın gerçekleşmesine bağlıdır. Bu nedenle boşaltım organ ve yapılarından biri aksaklık gösterdiğinde vücut dengesi bozulur. Bu durum ölümle de sonuçlanabilir.

Böbrekler görevini yerine getirmediğinde uygulanacak tedavi yöntemleri arasında, üroloji, nefrinoloji gibi birimler devreye girebilir. Böbreklerin tedavi edilmesinde ilaçla tedavi, makineyle tedavi ve nakille tedavi yöntemleri uygulanabilir. Diyaliz makineleri ve böbrek nakilleri çalışmayan böbrekleri tedavi etmek için kullanılan yöntemlerdir. Bu nedenle böbreğin çalışmaması çok önemlidir ve hemen harekete geçilmelidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sadettin dedi ki:

    Böbrekler görevini yerine getirmediğinde uygulanacak tedavi diyaliz makinelerine hasta bağlanarak böbreğin yerine getirmesi gereken işlevi yerine getirtmektir.

Yorum Yaz