BlackBerry Z3 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Blackberry z3 özellikleri ve çıkış tarihi hakkında bilgi kısaca

Barcelona’da geçen Şubat ayında gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi 2014’te BlackBerry firması yeni modeli olan Z3’ü duyurdu. Endonezya’da yeni modelin ön sipariş alımları da başladı. Fonearena sitesinde yer alan bilgilere göre, satışların başlaması ile yeni modelin özellikleri de belli oldu.

Ayrıntılı Teknik Özellikler

ShiftDelete.Net’te yer alan bir diğer habere göre ise Z3 540×960 çözünürlüğe sahip ve 5 inç ekranı var. Gücü ise çift çekirdekli 1.2 GHz Snapdradon MSM8230 işlemciden geliyor. BlackBerry OS 10.2.1 işletim sisteminin kullanıldığı yeni model Z3’te 1.5 GB belleğin yanı sıra 8 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Ayrıca telefonda 5 MP arka kamera ve 1.1 MP ön kamera kullanılmış. 2500 mAH pil de telefonun özellikleri arasında.

Jakarta Edition

İlk BlackBerry akıllı telefonu olan Z3’ün Endonezya pazarına yönelik sınırlı sayıdaki özel üretiminde Endonezya’nın başkenti olan Jakarta’nın adı kullanılmış. Cihazın Endonezya dışındaki pazarlara çıkarılıp çıkarılmayacağı merak konusu ve bu konu hakkında bir bilgi yok. 190 dolar fiyat ile piyasaya sürülecek olan cihazın ürün teslim tarihi Mayıs ayının ortaları olarak bildirildi.

z3_9769_958865300

BlackBerry Z3 Özellikleri Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

2 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.