Biz Kollarımızı Açabildiğimiz Kadar İnsanız Kompozisyon

Dünyada birçok canlı yaşamaktadır. Bu canlıların en gelişmişi olan insan da düşünebilmesi ve duyguları olması açısından diğer canlılardan ayrılır. İnsan olmak sadece fizik anlamda insani özellikleri taşımak değildir. İnsan olmak duyarlı olmayı, herkesi sevmeyi ve insanlara yardım etmeyi de içinde barındırır.

Bazı insanlar olaylar karşısında duyarsız kalır, bu kişiler sadece kendisini düşünür. Ancak bazı insanlar da vardır ki kendi ile birlikte tüm canlılar için vicdan besler. Onları düşünür, korur ve gerektiğinde onlara yardım eder. İşte gerçek anlamda insan bu işilerdir. Çünkü bir kişi diğer canlıları ne kadar seviyor ve kucaklıyorsa, onların duygularını ne kadar yakından paylaşıyorsa insan olma özelliklerini de o derece taşıyor demektir.

İnsan olmak demek, gerçek anlamda insani davranışlar göstermek demektir. Uyumak, yemek yemek, büyümek gibi durumlar diğer canlılarda da vardır. Ancak duyguları ile hareket etmek, bir vicdan sahibi olmak sadece insana özgüdür. Bu nedenle insanoğlu gerçek anlamda insan olabilmek için kollarını kocaman açmalı ve tüm dünyayı sevmeli ve bu konuda duyarlı olarak gereken davranışları göstermelidir.

Biz Kollarımızı Açabildiğimiz Kadar İnsanız Ne Demektir, Biz Kollarımızı Açabildiğimiz Kadar İnsanız Kompozisyon

Biz Kollarımızı Açabildiğimiz Kadar İnsanız Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

7 yorum

   • Milyarlarca insanın yaşadığı dünyada bizde birer misafir olmaktayız. Doğarız çocukluğumuzu yaşar zamanla büyürüz artık bir yetişkin olarak hayatımıza devam ederiz. İnsanlar zamanın esiri olup kaderlerini belirlerler. Dünya üzerinde yaşanan bin bir türlü bela sorun kendisini her seferinde göstermektedir. İnsanlar aç susuz kaldıkları bütün noktalardan görülür.

    Duyarsızlık kendisini göstermektedir. Biz ne kadar kollarımızı açarak onlara yardımcı olursak o şekilde değişecektir. Kendimizden başkasını düşünerek bencil olmamamız gerekir. Onlarında bir insan yaşam olsa dahi önemsenmesi gereklidir. Başkalarının da bir hayatı olup tüm dünyayı kucakladığını görebiliriz. Bir olay karşısında ne kadar tepki verirsek o durumda bizim kişiliğimizi ortaya koyacaktır.

    İnsan olmak sadece yaşamak değildir çevresinde olanlara sesini duyurmaktır. Sesi çıkmayan zulüm görenleri izlemekten ibaret olmadığını bilinmesi gerekmektedir. Bir yerde bir zulüm varsa mutlaka ona sesimizi çıkartmalıyız. Bugün susanın başına yarın neler geleceğini bilemezsiniz.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.