Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

Biyolojik Birikim Nedir Kısaca

Aşağıda biyolojik birikim nedir kısaca olarak ele alacağız.

Canlılık dünyasında ve doğa olaylarında bazı enerji birikimleri ve biyolojik birikimler de meydana gelmektedir. Biyolojik birikimler canlıların vücudunda meydana gelen birikim olarak yaşanmaktadır. Biyolojik birikim zararlı etkenlerle yoluyla meydana gelmektedir.

Biyolojik birikim, çeşitli zehirli maddelerin besin zincirinin yordamıyla meydana gelen trofik basamaklardaki canlıların dokularında zehirli madde birikiminin yaşanması sonucunda gerçekleşmektedir. Biyolojik birikimler, zararlı yoğunluğa ulaştığı vakit canlıya zarar vermektedir.

Besin zincirinde enerji döngülerinin zehirli toksit maddeler olarak dokularda birikmesi hayati tehlikenin yaşanmasına neden olmaktadır. Canlılık faaliyetlerinin aksamasına neden olan biyolojik birikim aslında canlılığın devam etmesini sağlayan doğal bir döngü olarak da yaşanmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Elçin dedi ki:

  Merhabalar sayfa valla ilgi uyandırıcı, 2 artı aldım Biyolojik Birikim Nedir Kısaca Ödevimi yazdım bitirdim, on numara beş yıldız oldu. bu yazıyı hazırlayanlara teşekkürler, yakışıklı erkeklere selamlar :)

 2. Suzan dedi ki:

  elinize sağlık 100 aldım, Biyolojik Birikim Nedir Kısaca ödevimde işimi gördü, bu arada ben Gaziantep zekilik yarışmasına birinci geldim ciddiyim, tembellere kapak olsun.

  1. MAL SUZAN dedi ki:

   Aferin sana

Yorum Yaz