Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Biyolog Nedir Ne İş Yapar?

Bu yazımızda biyolog nedir ne iş yapar kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Biyoloji, canlıların iç yapısını, canlıların çeşitliliğini ve canlıların çevreyle olan ilişkisini inceleyen bilim dalıdır. Biyoloji, insanlık için en önemli bilimlerden biridir. Biyoloji, canlı bilimi olarak kabul görmektedir. Biyolojinin alt disiplinleri de bulunmaktadır. Genetik, anatomi, mikrobiyoloji gibi disiplinler de kendi başına bilim olma niteliği taşımaktadır.

Biyoloji ile uğraşan bilim insanlarına biyolog denmektedir. Biyologlar, biyoloji ile ilgili çalışmalar ve araştırmalar yaparlar. Bilimsel araştırma yöntemlerini kullanarak bilimsel makaleleri literatüre kazandırırlar. Ayrıca deneysel ve gözlemsel çalışmalar ve araştırmalar da yaparak uygulamalı laboratuvar çalışmaları da yapmaktadırlar. Biyoloji konusunda yayın yapma liyakatine de sahiptirler. Biyologlar, bilim insanıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Gökteki yıldız dedi ki:

  Yorumumu neden göndermiyorsunuz?

 2. Gökteki yıldız dedi ki:

  Senin açıklamam bile biyologlarla ilgili daha çok bilgiler içeriyor. Teşekkür ederim.

 3. karabey dedi ki:

  Biyolog; Yaşam bilimiyle uğraşan kimselere verilen addır. Her tür laboratuvarda görev alır, özellikle mikrobiyoloji, patoloji ve kök hücre laboratuvarlarında, tüp bebek merkezlerinde çalırlar. Genetik ve GDO üzerine araştırma ve geliştirme çalışmalar yapar. İlaç firmalarında çalışır.

  1. Gökteki yıldız dedi ki:

   Senin açıklamam bile biyologlarla ilgili daha çok bilgiler içeriyor. Teşekkür ederim.

Yorum Yaz