Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Mayıs 2022

Bitkilerin Yararları ve Zararları Nelerdir?

Bu yazımızda bitkilerin yararları ve zararları nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bitkiler, canlı varlıklardır. Canlılıklarının devam etmesi için bazı faaliyetlerin de gerçekleşmesi gerekir. Bitkilerin de bir canlı hayatı vardır. Bu nedenle her canlı gibi yararları ve zararları bulunmaktadır. Bitkiler, temel olarak canlılığın devam etmesinde etkilidir. Geceleri ise doğal dengenin korunmasıyla birlikte normal solunum yaparlar.

Bitkilerin yararları, besin üretmeleri, toprağın zenginleşmesi, ürünlerin elde edilmesi, oksijenin üretilmesi, canlılığın devam etmesi şeklindedir. Bitkilerin zararları da geceleri oksijenli solunum yapmalarıdır. Bitkiler, zehirli olabilir, ayrık otu olarak diğer bitkilerin büyüme ve gelişmesine de engel olabilir. Bitkilerin yararları ve zararları daha çok bitkileredir. Fakat doğrudan insana olan zararları ve faydaları da bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. melis dedi ki:

    siteye teşekkürler hep buradan bakıyorum, bitkilerin yarar ve zararları kısa ve umduğum gibi güzel olmuş yıldızlı beğendim, bu arada okulun hem en güzel ve hem de en çalışkan öğrencisiyim, okuyanlara kapak olsun. :)

  2. hamza dedi ki:

    Bitkilerin yararları saymakla bitmez. Her bitkinin kendine özgü faydaları var. Mesela adaçayının faydaları; zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamak, bronşit ve astım belirtilerini hafifletmektir. Zararları şeker hastalarının kan şekeri seviyesini yükseltmektir.

Yorum Yaz