Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2021

Birey ve Toplum Nedir? Kısaca

Aşağıda birey ve toplum nedir kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların bir arada yaşamaları doğuştan gelen özelliklerin bir gereği olarak gerçekleşmektedir. Nesillerin devam ettirilmesi aile olgusunun oluşmasına bağlı olarak insanlar bir arada yaşama ve yardımlaşma, dayanışşma halinde olma gereksinimlerine bağlı olarak hayatlarına devam ederler.

Birey: Toplumu oluşturan fert ya da kişilere verilen isim olarak düşünsel olarak topluma faydalı olan kişiler anlamına gelmektedir.

Toplum: Bireylerin bir araya gelerek belli bir amaç için ortak hedefe ilerlemeleri anlamına gelmektedir. 

Birey ve toplum uyumu, birlik ve beraberlik içinde yaşamayı kolaylaştırır. Huzur ve barış içinde olmak için bireylerin bireysel ve toplumsal sorumluluklarını yerine getirmeleri de gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hasret dedi ki:

    eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Birey ve Toplum Nedir? Kısaca mükemmel olmuş, bu arada Eskişehir güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

  2. meryem can dedi ki:

    Merhaba herkese siteniz ciddiyim iyi, sağ olun Birey ve Toplum Nedir? Kısaca vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

  3. başak karahan dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Birey ve Toplum Nedir? Kısaca hemen yazdım, Malatya okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

Yorum Yaz