Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Nisan 2019

Bir Ülkede Dört Mevsimin Belirgin Olarak Yaşanması O Ülkenin Hangi Konumunun Sonucudur?

Aşağıda bir ülkede dört mevsimin belirgin olarak yaşanması o ülkenin hangi konumunun sonucudur kısaca olarak ele alacağız.

Bir ülkede dört mevsimin yaşanması konum olarak değerlendirilmektedir. Coğrafi bilgiler konum olarak ortaya konmaktadır. Matematiksel ve coğrafik olarak konumlar mevsimler ile de ilgilidir. Dünya üzerinde ülkelerin matematiksel olarak belirlenen konumları da bulunmaktadır.

Bir ülkede dört mevsimin yaşanması ve belirgin olması o ülkenin coğrafi konumunun bir sonucudur. Coğrafi olarak belli bir konumda bulunan ülke, dünyanın hareketleri gereği mevsimleri belirgin olarak yaşamaktadır.

Dört mevsimin belirgin olarak yaşanması Türkiye’de de olmaktadır. İlkbahar, yaz, sonbahar, kış olarak mevsimlerin hepsi bütün şehirlerde yaşanmaktadır. Dört mevsimin yaşanması çeşitli iklim ve bitki örtüsü özellikleri de sağlamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. melis dedi ki:

    Çok teşekkür ederim işim fazlasıyla gördü ödevim bitti sayenizde.

  2. ceren dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Bir Ülkede Dört Mevsimin Belirgin Olarak Yaşanması O Ülkenin Hangi Konumunun Sonucudur? hemen yazdım, Sinop okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

Yorum Yaz