Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2020

Bir Toplumda İnsanlara Din ve İnancından Dolayı Baskı Uygulandığında Ne Gibi Sorunlar Yaşanır? Tartışınız.

Aşağıda bir toplumda insanlara din ve inancından dolayı baskı uygulandığında ne gibi sorunlar yaşanır tartışınız kısaca olarak ele alacağız.

Bir toplumda insanların özgürce yaşama hakkı devlet güvencesi altında bulunmaktadır. Devlet insanların özgürlüğü teminat altında tutmaktadır. Din ve vicdan özgürlüğü doğuştan kazanılan özgürlüklerdendir. Bir toplumda baskı ve zulmün oluşması toplumsal olarak infiallere ve kaosun yaşanmasına neden olur.

Toplumda kişilerin din ve inancından dolayı baskı görmesi suç oranının artmasına, zulümlerin yaşanmasına, adaletsizliklerin yaşanmasına neden olur. Toplumda birlik ve beraberlik bozulur. Huzur ve barış ortamı kalmaz. Kişi hayatı ve mahrem hayatı tehlikeye girer. Toplumda din ve vicdan özgürlüğünün korunması için devletin önlemler alması insanlık hakkı kapsamındadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. enes dedi ki:

    Bir toplumda insanlara din ve inancından dolayı baskı uygulanırsa inanmanın bir önemi kalmaz çünkü dini inanışlar gönülden zorlama olmazsa kabul olur. Ayrıca şeriat gibi bir düzen olur halk özgür olamaz.

Yorum Yaz