Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Temmuz 2021

Bir Osmanlı Yöneticisi Olsaydınız Ticareti Geliştirmek İçin Ne Tür Tedbirler Alırdınız? Açıklayınız.

Aşağıda bir Osmanlı yöneticisi olsaydınız ticareti geliştirmek için ne tür tedbirler alırdınız açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Osmanlı Devleti, ticari faaliyetlerin düzenli olarak yapılması için çeşitli politikalar geliştirmiştir. İpek Yolu’nun ve Baharat Yolu’nun Osmanlı hakimiyetine geçmesi, sıcak denizlerin Osmanlı hakimiyetinde olması ticaretin ve ekonomik faaliyetlerin gelişmesini sağlamıştır.

Bir Osmanlı yöneticisi olma şansımız olsaydı tarıma dayalı bir ticareti yapılmasında üretim-dağıtım ve tüketim odaklı bir sistem kurmamız gerekirdi. Bunun için tarım ürünlerini alınıp satılması adına hallerin kurulması gerekli olurdu. Pazarlarda ve çarşılarda kaliteli mahsullerin satılması için denetim sistemlerinin de kurulması gerekirdi.

Ticaretin gelişmesi için üretim, dağıtım ve tüketim faaliyetlerinin düzenli olarak yapılması, gözetim ve denetim altında olması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ezgi dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Bir Osmanlı Yöneticisi Olsaydınız Ticareti Geliştirmek İçin Ne Tür Tedbirler Alırdınız? Açıklayınız. hemen yazdım, Elazığ okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

Yorum Yaz