Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Mayıs 2019

Bir Olay veya Kişiyle İlgili İlk İzlenimlerin, Sonradan Edinilen Bilgilerle Değişmesi Mümkün nüdür? Neden?

Aşağıda bir olay veya kişiyle ilgili ilk izlenimlerin, sonradan edinilen bilgilerle değişmesi mümkün müdür neden kısaca olarak ele alacağız.

Bir olay ya da kişiyle tanışma şartları o kişiyi ya da o olayı tanımamızı ya da algılamamızı kolaylaştırmaz. Sadece bir olgu olarak bir iz taşır. Bir olay veya kişiyle ilgili ilk izlenimlerin sonradan değişmesi her zaman mümkündür. Çünkü insanlar her şartta aynı değildir.

İzlenim yapmak belli bir süreçtir. Bu sürecin ne zaman biteceği ve nasıl sonuçlanacağı belli olmaz. Bu nedenle her zaman bir soru işareti ile yaşamak mümkündür. İzlenimlerin başarısız olması, beklenilenin aksinde gerçekleşmesi değişkenliği de beraberinde getirmektedir. Bu nedenle her an her şey değişir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Seher dedi ki:

    elinize sağlık 100 aldım, Bir Olay veya Kişiyle İlgili İlk İzlenimlerin, Sonradan Edinilen Bilgilerle Değişmesi Mümkün nüdür? Neden? ödevimde işimi gördü, bu arada ben İzmir zekilik yarışmasına birinci geldim ciddiyim, tembellere kapak olsun.

  2. başak karahan dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Bir Olay veya Kişiyle İlgili İlk İzlenimlerin, Sonradan Edinilen Bilgilerle Değişmesi Mümkün nüdür? Neden? hemen yazdım, Düzce okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

Yorum Yaz