Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bir Musibet Bin Nasihatten İyidir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Bir Musibet Bin Nasihatten İyidir

Bu sayfamızda bir musibet bin nasihatten iyidir sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu konudaki kompozisyon çalışmamıza yer vermeye çalışacağız.

İnsan hayatta zaman zaman yanlış davranışlar gösterebilmektedir. Bir insanın davranışlarını düzeltmek için ise ona sık sık nasihatte bulunmak, ona doğru yolu göstermeye çalışmak ise çok da doğru bir davranış değildir.

Bir insan eğer ki hata yapıyorsa ona akıl vermek yerine, kendi yanlışını tecrübe yolu ile gösrmesi sağlanmalıdır. Çünkü insanlara başkaları tarafından söylenen sözler, o kişinin bir kulağından giripi diğer kulağından çıkacaktır. Ancak insan, olumsuzlukları kendisi yaşadığında bunun acısı kişinin olgunlaşmasını sağlayacak ve bu da aynı hataya tekrar düşmesini engelleyecektir.

Bir insana sürekli akıl vermek yerine, onun yaşayarak öğrenmesini sağlamak çok daha iyidir. Ancak bu durumda söylenenlere de kulak tıkamamak gerekmektedir. Çünkü büyüklerin sözleri her zaman kıymetlidir. Başımıza kötü durumlar gelmemesi için büyüklerin sözlerine kulak vermek gerekmektedir.

Bir Musibet Bin Nasihatten İyidir Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781