Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Bir Mum Diğer Bir Mumu Tutuşturmakla Işığından Bir Şey Kaybetmez Ne Demektir

Bu sayfamızda bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez ne demektir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

İnsan gerek okuyarak gerek tecrübeleriyle gerekse hayatta almış olduğu eğitim ile birtakım bilgiler edinir. Bu bilgiler bazı insanlarda fazla bazı insanlarda ise azdır. Önemli olan kişinin sahip olduğu bilgileri başkaları ile paylaşarak bu bilginin çoğalmasını sağlamasıdır.

Bilinen fakat kullanılmayan bilgi hiçbir işe yaramayan bilgidir. Bir bilgi ne kadar çok bilinir ve ne kadar çok kullanılırsa insanlık için o derecede değerli olur. Bu sebeple her insan bildiklerini başkaları ile paylaşmalı, sahip olduğu bilgileri başkalarına öğretmelidir. Kişi bildiği şeyleri başkalarına öğrettiğinde bu durum kendisinden bir şey eksilmesine sebep olmaz aksine bilgi sahibi bu kişi paylaştığı bilgiler sayesinde daha da yücelir.

Her insan bildiklerini başkalarına da aktarmalı ve bu sayede insanlara faydalı olmaya çalışmalıdır. Bilgi ile dolu olan bir toplum her zaman gelişecek ve çok daha başarılı yerlere gelecektir.

Bir Mum Diğer Bir Mumu Tutuşturmakla Işığından Bir Şey Kaybetmez Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz