Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bir Milletin Varlığını Sürdürebilmesi İçin Dayanışma Neden Önemlidir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

Bir Milletin Varlığını Sürdürebilmesi İçin Dayanışma Neden Önemlidir

İnsanlar, günlük hayatlarında karşılarına çıkan ihtiyaçları gereği bir arada yaşamaya muhtaçlardır. Bir arada yaşayan insanlar günlük hayatta çeşitli işleri birbirleri arasında bölüşürler ve hep birlikte dünyanın yükünü sırtlanıp bir ömür geçirirler. Kimileri ekmek pişirip karınları doyururken kimileri de ekmeklerin marketlere dağıtımında kullanılacak arabaları üreterek hayatın işlemesine katkıda bulunurlar.

Farklı bölgelerde yaşayan insanlar da farklı anlayışlara sahip oldukları için farklı milletler ve kültürler oluşturmuşlardır. Ancak tarihten bugüne yaşamlarını sürdürmüş olan milletlerin en önemli özelliği dayanışma duygusuna sahip olmaları olmuştur. Dünyadaki gelişmiş milletlerin birçoğu dayanışma kavramının anlamını bilen milletlerdir çünkü dünyada yapılacak iş çoktur ve bu işlerin üstesinden ancak el birliği ile gelinebilir. Türkiye Cumhuriyeti’nin yakın tarihini incelediğimizde de yapmış olduğumuz Kurtuluş Savaşı’nı görürüz. Ekonomik alanda çok güçlü olan emperyalist devletler bir olup güçsüz olan milletimize topyekün saldırmışlardı. Ancak milletimiz azim ve inanç içerisinde sahip olduğu mükemmel dayanışma sayesinde tek bir yumruk olarak saldırıları püskürtmeyi başarmış ve modern Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.

Günlük hayatın işleyişi noktasında birçok iş bulunduğu için bir milletin dayanışma halinde olması aynı zamanda o milletin refah halinde yaşayan ve mutlu bir millet olması anlamına gelmektedir. Böyle milletler sorumluluklarını bilinçli şekilde yerine getirecekleri için kolaylıkla gelişirler ve rahat, huzurlu bir hayat sürdürürler. Yakın tarihimize bakıldığında da dayanışmanın bir millet için ne derecede önemli olduğunu anlamak mümkündür.

Bir Milletin Varlığını Sürdürebilmesi İçin Dayanışma Neden Önemlidir Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781