Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Ocak 2021

Bir Manzara Resminde Bazı Nesnelerin Daha Önde Bazılarının ise Daha Gerideymiş Gibi Görünmesinin Nedeni Nedir?

Aşağıda bir manzara resminde bazı nesnelerin daha önde bazılarının ise daha gerideymiş gibi görünmesinin nedeni nedir kısaca olarak ele alacağız.

Resim sanatında derinlik çok önemlidir. Bir resme derinlik kazandırılması perspektif çalışmalarıyla mümkün olmaktadır. Derinlik algısının oluşması bir duyumun yorumlanması ile mümkün olmaktadır. Derinlik algısı resimde bazı nesnelerin önde bazılarının arkada olması şekliyle meydana gelmektedir.

Bir manzara resminin ortaya konması derinlik algılarının yönetilmesi ile mümkündür. Bu nedenle manzara resimlerinde beynin duyumları yorumlaması yoluyla derinlik algısının oluşturulması söz konusu olmaktadır. Manzara resimleri perspektif gerektiren en özel çalışmalar olarak bilinmektedir. Farklı bakış açılarının bu şekilde değerlendirilmesi derinlik algılarının oluşmasında etkili olmaktadır. Manzara çalışması yapmak zordur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. duygu özaslan dedi ki:

    harika, Mrb siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, ödevimde kullandım Bir Manzara Resminde Bazı Nesnelerin Daha Önde Bazılarının ise Daha Gerideymiş Gibi Görünmesinin Nedeni Nedir? ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

Yorum Yaz