Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Ocak 2021

Bir Konuda Doğruyu Bulmak İçin Bilgisi Olan Kişilerle Görüşmek ve Fikir Alışverişinde Nedir?

Aşağıda bir konuda doğruyu bulmak için bilgisi olan kişilerle görüşmek ve fikir alışverişinde nedir kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların doğru bilgiye ulaşmaları akıl, irade, çaba, araştırma olgularına bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bununla birlikte öğrenmek için bir bilene sormak, bilen kişiden yardım almak, tecrübelerden yararlanmak da oldukça faydalı olmaktadır. İnsanların bir konuda ortak akıl oluşturması ancak tecrübe ile sağlanmaktadır.

Bir konuda doğruyu bulmak için bilgisi olan kişilerle görüşmek ve fikir alışverişinde bulunmak istişare olarak bilinmektedir. İstişare etmek, danışmak, dayanışma halinde olmak, ortak akıl oluşturmak, aklın yolu birdir diyerek hareket etmek anlamlarına gelmektedir. İstişare etmek her zaman faydalı olan ve riski dağıtan bir faaliyet olarak uygulanmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. tuğba dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Bir Konuda Doğruyu Bulmak İçin Bilgisi Olan Kişilerle Görüşmek ve Fikir Alışverişinde Nedir? hemen yazdım, İstanbul okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

Yorum Yaz