Bir İyilik Yapılırken Olması Gerekenden Daha Fazlasını Severek İsteyerek En Güzel Şekilde Yapmak Nedir?
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Bir İyilik Yapılırken Olması Gerekenden Daha Fazlasını Severek İsteyerek En Güzel Şekilde Yapmak Nedir?

Bu yazımızda bir iyilik yapılırken olması gerekenden daha fazlasını severek isteyerek en güzel şekilde yapmak nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İslam, iyiliği, doğruluğu ve adaleti emretmektedir. Adaletin olmadığı yerde zulüm vardır. Zulmün olduğu yerde adaletin olması için çalışılır. Adaletin gerçekleşememesi durumlarında mazlumdan yana tavır alınır. Allah’ın rızasını kazanmak için Allah’ın emirlerine uymak gerekir. Bir iyilik yapılırken isteyerek ve severek yapmak kulların ihsanını ve ihlasını gösterir.

İhsan, Allah’ı görüyormuşçasına hareket etmektir. Her yapılan işin Allah’ın müşahede altında olduğunun farkında olma hali olarak ihsan, kulluk seviyesinin en önemli merhalelerinden biridir. Takva, kulu Allah’a yaklaştırır. Allah’ın rızasının olduğu işleri yapmak, karşılığını Allah’tan beklemek gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ethem dedi ki:

    Bir iyilik yapılırken olması gerekenden daha fazlasını severek isteyerek en güzel şekilde yapmak nedir arkadaşlar bilen var mı din dersinde öğretmen sordu ama benim aklıma gelmedi cevabı ne olur yardım edin ?

Yorum Yaz