Bir İnsanın Gerçek Zenginliği Bu Dünyada Yaptığı İyiliklerdir

Gerçek Zenginlik Yapılan İyiliklerde Gizlidir

İnsanoğlu bu hayatta birçok mal varlığı edinebilir bu sayede büyük bir zenginliğe kavuşabilir. Ancak dünyadaki en büyük zenginlik mal, mülk, para değildir, bu dünyadaki en büyük zenginlik başkalarına yapılan iyiliklerdir.

Bir insan ne kadar zengin olursa olsun sadece kendini düşünüyor ve insanlara faydası dokunmuyorsa o kişi dünyanın en fakir insanıdır. Sadece kendini düşünmeyen, her zaman iyilik yapan kişileri herkes çok sever ve bu insanların genellikle geniş bir çevreleri vardır. Bu iyi kalpli insanların ne zaman başları dara düşse yanlarında her zaman maddi manevi birçok destek bulurlar. Bu duygu ise dünyadaki tüm zenginliklere bedeldir.

Kişi ne kadar zengin olursa olsun her zaman yardıma muhtaç insanları düşünmeli ve onlara yardım etmekten uzak durmamalıdır. Bu kişiler hayatta her zaman değerli insanlar olarak bilinir ve bu kişiler dünyanın en büyük mutluluğunu tatma zevkini elde ederler. Bizler bu hayatta birçok mal varlığı yapabilir bu sayede büyük bir zenginliğe kavuşabilir. Ancak dünyadaki en büyük zenginlik mal, mülk, para değildir, bu dünyadaki en büyük zenginlik başkalarına ettiğimiz iyiliklerdir.

8 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.