Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2022

Bir Fındık Tüccarı Fındığını En İyi Şekilde Avrupa’ya Nasıl İhraç Edebilir, Açıklayınız.

Bu yazımızda bir fındık tüccarı fındığını en iyi şekilde Avrupa’ya nasıl ihraç edebilir, açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Fındığın anavatanı Türkiye’dir. Fındık yağış alan bölgelerde yetiştirilmektedir. Bu nedenle en elverişli coğrafya Karadeniz coğrafyasıdır. Fındık ile uğraşan bir çiftinin fındığa bakım yapması gerekir. Fındık tarlası ya da bahçesinin sulamasında, temizlenmesinde, ilaçlanmasında, gübrelenmesinde ve hasat edilmesinde özenle davranılması gerekir.

Fındığa belli zamanlarda belli miktarlarda su vermek ve toplanma zamanını iyi ayarlamak gerekir. Doğal gübreleme çalışmalarının verimlilik için yapılması gerekir. Böyle bir çalışmanın ardından fındık üreticisi fındığını satabilir.

Fındığı ihraç edebilmek için kooperatiflerden yardım almak gerekir. Yahut kendi çapında bir araştırma yapan üretici fındığını ihraç edebilir. Fakat kooperatif sistemlerinde resmi bağlantılar daha kuvvetlidir. Bu nedenle fındığın ulusal bazda ihracatı daha kolay olacağından bir fındık üreticisinin haşatını buralara satması daha uygundur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Akin gurenin dedi ki:

    Hiç işime yaramadı nefret ettim pis igrrnc

Yorum Yaz