Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2018

Bir Enzim, Yapı Taşlarına Kadar Hidrolize Edilirse Hangi Maddeler Açığa Çıkabilir?

Bu yazımızda bir enzim yapı taşlarına hidrolize edilirse hangi maddeler açığa çıkabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hidrolize etmek, hidrojen ve oksijen yapılarına ayırmak demektir. Bir maddenin yapı taşlarına ayrılmasına hidrolize etmek denmektedir. Hidrolize etmek sayesinde enzimler de yapı taşlarına ayrılabilir. Enzimler canlılık faaliyetlerinin gerçeklşemesinde belli sıcaklık ve basınç altında çalışmaya devam ederler.

Bir enzim yapı taşlarına kadar hidrolize edilirse amino asitler ortaya çıkar. Enzimler proteinlerden meydana gelmektedir. Proteinler de amino asitlerden meydana gelmektedir. Enzimler vücutta kimyasal reaksiyonların gerçekleşmesinde etkili olmaktadır. Bu nedenle enzimlerin vücutta hayati görevleri bulunmaktadır. Enzimlerin hidrolize edilmesi sayesinde amino asitler oluşmaktadır. Böylece enzimlerin yapı taşlarının amino asitler olduğu anlaşılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. doğa dedi ki:

    Bir enzim yapı taşlarına hidrolize edilirse hangi maddeler açığa çıkar sorusunu fen dersinde öğretmenimiz sordu hiç bir fikrim yoktu cevaplayamadım eve ödev verdi sizden aldığım yardımla öğretmenim ödevime tam puan verdi.

Yorum Yaz