Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

Bir Edebiyat Dergisinin İçeriğinde Neler Yer Almalıdır

Bir edebiyat dergisinin içeriğinde neler yer almalıdır hakkında bilgi kısaca

Edebiyat ile ilgilenen kişilerin ve tüm okuyucuların dikkatini çekebilecek bir edebiyat dergisi yaratabilmek için geniş bir kapsama yer verilmelidir. Tüm okuyucuların beklentisini karşılayabilmek bu şekilde mümkün olabilir. Hemen her türde edebi eser yer almalıdır ki her okuyucu kendinden bir parçayı bu dergide bulabilsin.

Derginin başında mutlaka bir önsöz olmalıdır. Önsözde ayın konusuna dikkat çekilmeli ve konu çevresinde öykü, şiir, makale, inceleme, eleştiri gibi çeşitli türlerde eserlere yer verilmelidir. Derginin içeriği fotoğraflarla ve görsellerle süslenmelidir. Edebiyat dergisi her zaman çok ciddi bir duruş sergilemek zorunda değildir. Okuyucuyu kimi zaman güldürmek için eğlenceli bir bölüm de hazırlanabilir. Bunun yanında okuyucunun ilgisini çekebilmek için derginin arkasına bir edebi bulmaca da eklenebilir. Her yazının altında kaynağına yer verilmeli ve derginin son ya da ilk sayfasında derginin hazırlanmasında emeği geçen kişilerin isimleri koyulmalıdır.

Dergide her zaman profesyonel yazar ve şairlere yer vermek dergiyi tekdüzeliğe itebileceğinden, zaman zaman amatör yazılara yer vermekte fayda olacaktır.

Bir Edebiyat Dergisinin İçeriğinde Neler Yer Almalıdır Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz