Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Mayıs 2019

Bir Dergide ya da İnternet Sitesinde Gördüğünüz “20 Soruda Kişiliğinizi Keşfedin” Başlığıyla Verilen Bir Teste Güvenir misiniz? Neden?

Aşağıda bir dergide ya da İnternet sitesinde gördüğünüz “20 Soruda Kişiliğinizi Keşfedin” başlığıyla verilen bir teste güvenir misiniz neden kısaca olarak ele alacağız.

Basılı yayınlar da insan psikolojisinin ne kadar önemli olduğunu bilmektedir. Bu nedenle birçok test çok sık aralıklarla yayınlanmakta ve insanlar tarafından çözülmektedir. Bazı dergilerde ya da internet sitelerinde yayınlanan testler psikolojik testler olarak dikkate alınmaktadır.

Bu psikolojik testlerin güvenilir ve geçerli olması, bilimsel olarak referans bulundurmaları ile mümkündür. Akademik makalelerin desteklediği psikolojik testlere güvenilebilir. Fakat bunun haricinde soru-cevap şeklinde gelişigüzel olarak yapılan testlere pek de itibar edilmemesi gerekir. Bu testler gerçeği yansıtmayan testler olarak algı oluşturmak amacıyla yapılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. özlem dedi ki:

    eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Bir Dergide ya da İnternet Sitesinde Gördüğünüz “20 Soruda Kişiliğinizi Keşfedin” Başlığıyla Verilen Bir Teste Güvenir misiniz? Neden? mükemmel olmuş, bu arada Gaziantep güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

Yorum Yaz