Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Bir Çocuğun Eğitiminde Ailenin Ve Çevrenin Önemi Münazara

Bu yazımızda bir çocuğun eğitiminde ailenin ve çevrenin önemi münazara kısaca olarak bilgi aktaracağız.

*Bir çocuğun eğitimi, onun doğuştan hakkı olarak insan hakları kapsamındadır. Devlet güvencesinde çocuk eğitimi başlayıp sonlandırılmaktadır. Bir çocuğun eğitiminde okul, en iyi örgütlenmiş bir kurum olarak etkisini oluşturmaktadır. Okulda formal olarak alınan eğitim, bireyi çocuk yaşlardan itibaren toplumda belli kültür ve değerler ölçüsünde yaşamaya adapte eder.

 

. Bir çocuğun eğitimi anne karnında başlar. Psikolojik ve fizyolojik olarak anne karnından ilk çocukluk dönemine kadar geçen vetirede aile içinde alınan eğitim, çocuğu okul toplumuna hazırlayan bir aşamayı oluşturur. Bu nedenle okulun da önemi ailede alınan eğitimle ortaya çıkar.

*Okul çocuğun hayatında otuz yıllık bir vetirenin şartlarının olgunlaşmasını sağlar. Bu bakımdan çocuğun okulda aldığı eğitim hayat boyu devam edeceğinden okulun örgüt yapısı ve uzman yaklaşımı daha kesin sonuçlar elde etmeyi sağlar.

. Ailede verilen eğitim ve öğretimi dünyada hiçbir öğretmen çocuklar için tam manasıyla sağlayamaz. Çünkü eğitim doğrudan aile içinde başlar. Çocuk anne ve babasını örnek alarak ve hatta taklit ederek hayata alışır.

*Okuldaki eğitim evrenseldir. Eğitim ve öğretim her yaşta ve cinsiyette çocuğun seviyesine uygun olarak uzmanlar tarafından verilmektedir. Bu da eğitim ve öğretim için sağlıklı bir ortam oluşturduğundan okulu elzem kılmaktadır. Okullu toplumlarda sosyal refah seviyesi yüksektir.

. Aile olmadan toplumdan bahsedemeyiz. Bireyin hayata alışmasında ve topluma aidiyeti benimsemesinde ailenin önemi eğitim ve öğretim olarak ön plana çıkar.

Bir Çocuğun Eğitiminde Ailenin Ve Çevrenin Önemi Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Hayat dedi ki:

    Çocuk eğitiminde aile önemi bu konu başlığında çok güzel ele alınmış bence bu konuda münazara yaptığımızda bu bilgilerle kesin benim grubum kazanacak şimdiden teşekkürler :)

Yorum Yaz