Bir Arkadaşınız Tarafından Günlüğünüzün İzinsiz Okunduğunu Fark Ettiniz Ne Hissedersiniz?

Bu yazımızda bir arkadaşınız tarafından günlüğünüzün izinsiz okunduğunu fark ettiniz ne hissedersiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Günlük tutmak, insanın şahsi bir meselesidir. Bir günde olan olayları ya da önemli gördüğü hatıraları yazması ve onu saklaması kişinin özelini oluşturur. Günlük özel hayata ait bir eşyadır. Bu eşyanın izinsiz karıştırılması ya da okunması uygun olmaz.

Toplumda ve insan hayatında genel geçer ahlaki kurallar bulunmaktadır. Kişi dokunulmazlığı, özel hayatın gizliliği gibi kurallar yazısız olan ve toplumda yerleşik olan ahlaki kurallar olduğu gibi hukuki kurallar kapsamında da değerlendirilir.

Bir arkadaşımın günlüğümü okuduğunu öğrendiğimde çok üzülür ve çok sinirlenirim. Üzülmemin nedeni arkadaşımın benim eşyalarımı karıştırmış olmasıdır. Sinirlenmemin sebebi bunu nasıl yapabiliyor olmasıdır.

1 yorum

  1. Bir arkadaşım tarafımdan günlüğümün izinsiz okunduğunu fark etmiştim uzun bir zaman önce. Bana özel bir şeyi nasıl okuduğuna çok şaşırmış ve özelimi öğrenmiş olduğunu düşündüğüm için aşırı üzülmüştüm.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.