Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Ocak 2021

Bill Gates Kimdir

Bill Gates Hayatı Kısaca, Bill Gates Kimdir hemen bilgi verelim.

Microsoft firmasının kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. Aynı zamanda Software isimli ünlü yazılım firmasının da sahibidir. Yirminci yüzyılın en başarılı işadamlarından biridir. 2000’li yılların başında Forbes dergisi tarafından üst üste Dünya’nın en çok kazanan işadamları listesinde birinci sırada yer almıştır. Daha ilkokul yıllarında gittiği bilişim kurslarıyla bilgisayara olan ilgisi artmıştır. Arkadaşı Paul Allen’la sürekli bilgisayar programları üzerinde çalışmıştır.

İki arkadaş bir şirketin bilgisayarını kullanabilmek için bilgisayardaki yazılım hatalarını arayıp buluyorlardı. Böylece bilgisayar konusunda tecrübe ve bilgileri artıyordu. 1972’de iki arkadaş ilk şirketleri Traf-O-Data’yı kurdular. Trafik sayaç ve kontrol malzemesi üretip satan şirketin yıllık cirosu 20000 doları geçti.

1990 yılında Microsoft şirketini kurdu. 1993 yılında şirket piyasanın lideri konumuna yükseldi. 2000’li yıllara gelince şirketin yıllık cirosu 36 milyar dolardı. Değeriyse 140 milyar dolara yükseldi. Bill Gates’in 2007 yılındaki serveti 62 Milyar dolar olarak belirlenmiştir.

bill gates kimdir

Bill Gates Hayatı Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz