Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Bilim İnsanlarının Özgür Olmadığı Durumlarda Neler Olabilir

Bir insanın hem kendini hem de içerisinde yer aldığı toplumu daha iyi bir yere taşıyabilmek için özgürce düşünmesi gerekmektedir. Düşüncelerini özgürce ifade eden kişiler, bu düşünceleri hayata geçirmek konusunda da özgür olmalıdır. Bilim insanlık için çok büyük önem taşımakta olan bir kavramdır. Bilim, bizlerin her zaman daha iyisini ve daha doğrusunu yaşamamız için vardır. Bilimin eski zamanlardan bu yana hayatımıza katmış olduğu yararı göz ardı etmek imkansızdır. Bilim ile özgürlük bir ilişki halindedir. En çok özgür olmaları gereken insanların, bilim insanları olması gerektiğini söyleyebiliriz. Peki bilim insanlarının özgür olmaması halinde ortaya ne gibi durumlar çıkabilir? Bu soruya ait cevap ile bu konuya dair daha fazla bilgi, sizler için hazırladığımız bu çalışma içerisinde yer almaktadır.

bilim insanı ile ilgili görsel sonucu

Bilim ve teknik ile ilgili olarak yapılmış ya da yapılacak olan her çalışma hem toplum hem de insanlık için çok önemlidir. Hayatımızda var olan ve olmazsa olmazımız olarak değerlendirmiş olduğumuz birçok sey bir bilim ürünüdür ve bilim adamlarının düşüncelerini özgürce ortaya koyması sonucu oluşmuştur. Bir bilim adamının özgürce haraket edememesi hayal dünyasını daraltır. Bu durum da herhangi yeni bir buluş ortaya koymada olumsuz bir etki yaratır.

Yeni bir şey ortaya koymak için yeni bir düşünce ve bu düşünceye uygun haraket etmek gerekir. Bunun olmaması halinde bilim diye bir şey olmayacağını söyleyebiliriz.

Bilim İnsanlarının Özgür Olmadığı Durumlarda Neler Olabilir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz