Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Betimleyici Anlatım İle İlgili Paragraf Örnekleri

Bu yazımızda betimleyici anlatım ile ilgili paragraf örnekleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

. Uzun ve dar bir yoldan geçerek yolun sonundaki kütük eve ulaştıklarında ayaklarına kara sular inmişti. Evin içine girdiklerinde bembeyaz bir yatak, ağaçtan oymalı bir masa, biraz daha zarif duran sandalyeler, tavanda sade bir avize, yerde dikdörtgen bir halı gördüler. Lavabo dışardaydı. Mutfak biraz küçük ama idare ederdi. Tatil yapmak için uygun bir yerdi.

. Öğretmen bugün lacivert bir takım elbise giymişti. Kırmızı kravat takıp, siyah kemer ve ayakkabıyla birbirine uydurmuştu. Her zamanki gibi şıktı. Saçı ve sakalı yerindeydi. Manşetleri jilet gibiydi. Elbisesinin ütüsü tamdı. Ceketinin iç cebinde mavi dolma kalemini çıkarıp yoklama almaya başladı. Bir listeye bir sınıfa bakıyordu.

. Kantine gitmek için teneffüsü bekledim. Zil çaldığında, okul bahçesindeki küçük mavi kulübenin orda bekleyen gözlüklü ve şişman bekçinin benim gibi kantine doğru harekete geçtiğini gördüm. Burnuma tost kokuları geliyordu. Acıkmıştım ama emin adımlarla ilerliyordum. Koridorlarda koşmamalıydım.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. esma dedi ki:

    çok iyi beğendim süper olmuş emeğinize sağlık, betimleme paragrafı kısa yazılmış istediğim gibi, bu arada sınıfın en çalışkanı benim, kıskanmayın :)

  2. Ozan dedi ki:

    Çok beğendim betimleyici anlatım örnekleri uzun olsun diye baktım çok beğendim teşekkürler.

  3. Ozan dedi ki:

    Çok uzunbunlar sizden şikayetçiyim

Yorum Yaz