Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

Besle Kargayı Oysun Gözünü Kompozisyon

Besle Kargayı Oysun Gözünü Kompozisyon hakkında bilgi kısaca.

İyilik yapan bir insan ne olursa olsun bir karşılık bekler. Bu sebepledir ki karşılık alabileceği insanlara, yani arkadaşlarına ve ailesinden akrabalarına iyilik yapar. Böylece ileride kendisi de dara düşünce onlar da ona yardım edecektir. Fakat bu beklenti her zaman gerçekleşmeyebilir. Kimi insanlar vardır ki yapılan iyilikleri çabucak unutur ve iyiliği geri ödemez. O kişilere yaptığımız iyilik elbette hala bir anlam taşır fakat ondan beklenen iyiliği alamayız. Kimi zaman iyilik görmemek bir yana bu kişilerden kötülük bile görebiliriz. İyi bir arkadaşınız olan insan bir bakarsınız darda kaldığınızda telefonlara çıkmaz olmuş. Besle kargayı oysun gözünü işte tam da böyle durumlarda kullanılan bir atasözüdür. Buradan çıkarılması gerekense daha sabırlı olmaktır. Yani bir iyilik yapacağımızda karşılığını almayı düşünmeden yaparsak, karşılık almadığımızda o kadar da üzülmeyiz.

 

Besle Kargayı Oysun Gözünü Açıklaması Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. emre dedi ki:

  cok anlamli beğendim ben emeğinize sağlık, kısa olmuş tam da düşündüğüm gibi güzel hazırlanmış, her beğendiğim yazıya güzel bir yorum yazarım ben :)

 2. Doğuş dedi ki:

  Çok yardimci oldu çok teşekkürler çok güzel yazmissiniz ellerinize sağlık süper bir yazı super olmuş teşekkürler 100%10000000

 3. filiz dedi ki:

  İnsanların nankör olduğunu anlatıyor bu atasözü yani.

 4. Adınız ... dedi ki:

  bence çok güzel olmuş

 5. öykü dedi ki:

  Cok guzel

Yorum Yaz