Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Mart 2021

Besinlerimizi Mikroskobik Canlıların Etkilerinden Korumak İçin Hangi Yöntemleri Kullanmalıyız?

Bu yazımızda besinlerimizi mikroskobik canlıların etkilerinden korumak için hangi yöntemleri kullanmalıyız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Mikroskobik canlılar, gözle göremeyeceğimiz kadar küçük olan sadece mikroskop altında gözlemleyebileceğimiz ve etkilerinden dolayı haberdar olabileceğimiz canlılardır. 17. yüzyılda bilim insanları tarafından keşfedilen mikroskobik canlılar, yararlı ve zararlı olarak ikiye ayrılmaktadır.

Mikroskobik canlılar, besinlerin çürümesine, kokmasına, bozulmasına, hastalık taşımasına, küflenmesine neden olur. Canlı vücudunda bağışıklık sistemini bozar ve ölümcül olabilecek şekilde hastalanmalara neden olur.

Besinlerimizi mikroskobik canlıların etkilerinden korumak için şunları yapmalıyız:

*Besinlerimizi gerekli şartlarda korumalıyız.

*Besinlerimizi dondurabiliriz.

*Besinlerimizi kurutabiliriz.

*Besinlerimizi saklama kaplarında, dolaplarında ve kilerlerde tutabiliriz.

*Besinlerimiz için soğuk hava depoları oluşturabiliriz.

*Besinlerimiz için mahzenler kurabiliriz.

*Besinlerimiz için sıcaklık ve nem şartlarını ayarlayabiliriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Adım belli olmasın ;P dedi ki:

    Teşekkür ederim çok ihtiyacım vardı çok sağolun 👍🏻

  2. Merhaba dedi ki:

    Merhaba arkadaşlar kurban kesmedir Yarabbim bir şey yok ki bu da bir şey yok ki bu da bir şey yok ama ben seni çok seviyorum doğum günün kutlu olsun nice mutlu senelere inşallah bir şey yok ki de çok Ekonomik fiyatlarla dil kursu SADECE İNTERNET SİTESİ KAYIT VE TİCARET BAKANI VE TİCARET BAKANI MEHMET BARLAS ÖMER TAŞPINAR Yazarlar Birligi bir şey var mı bir tanem anladım ki ben sana da Gelecek hafta içinde yaklaşık olarak ne kadar çok seviyorum demek için çok daha fazla bilgi bulabilirsiniz ve ben hayata döndük ve bir çocuk var ama bu kadar kolay olmamıştı bir tanem anladım ama sen de mi yoksa ben de bunu affettim bu kadar çok seviyorum demek ki ben de seni seviyorum

  3. Afra dedi ki:

    Besinleri mikroskobik canlılardan korumak için hangi yöntemler kullanılır çok güzel anlatmışsınız emeğiniz ziyan olmasın inşallah böyle devam edersiniz.

Yorum Yaz