Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mart 2019

Besin Maddelerinin Tüketilmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

protein_diyet_4-1024x768Beslenme ihtiyacı insanalrın temel ihtiyaçlarının başında gelmektedir. Bu nedenle de beslenme ihtiyacımızı gidermek için tükettiğimiz besinlerin sağlıklı olması da son derece önemli bir husustur.

Marketlerden ya da başka yerlerden satın alınan besin maddelerini almadan ve tüketmeden önce mutlaka bir takım özelliklerine dikkat etmeliyiz. Çünkü bilinçsiz ve sağlıksız olarak tükettiğimiz besin maddeleri sağlığımızı ciddi bir şekilde olumsuz olarak etkilemektedir.

Besin Maddelerinin Tüketilmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Bir besin maddesi alırken öncelikle Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca gıda ürünlerine verilen üretim izninin, tarihin ithalat izninin ürün etkietinde yer almasına dikkat etmeliyiz.
 • Besin maddelerinin ambalajlarında bulunan son kullanım tarihine mutlaka dikkat etmeliyiz. Son kullanım ya da son tüketim tarihi geçen besin maddelerini satın alarak tüketmemeliyiz.
 • Besin maddelerini satın almadan önce ürünlerin saklanma koşullarına, ürünün yer aldığı rafların ısısına dikkat etmeliyiz.
 • Satın almak istediğimiz besin maddelerinin ambalajlarının bozulmamış, şişmemiş, delinmemiş ya da sızma yapmamış olmasına dikkat etmeliyiz. Bununla birlikte teneke olan besin maddelerinin teneke kısımlarının paslanmamış olmasına da mutlaka dikkat etmeliyiz.
 • Satın alarak tüketeceğimiz besin maddelerinin sağlığımız açısından temiz olması gerekmektedir. Bu nedenle de satın alacağımız ürünlerin hijyen kurallarına uygun olarak; tam olarak pişirilmiş olmasına ve pişirilen besin maddelerinin de defalarca ısıtılıp tekrar dolaba konulmuş olmamasına dikkat etmeliyiz.

Besin Maddelerinin Tüketilmesinde Nelere Dikkat Etmeliyiz Hakkındaki Yorum ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Fulya dedi ki:

  Selamlar sayfa inanki hayran bıraktı, deftere geçirdim, Besin Maddelerinin Tüketilmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler tam istediğim gibi olmuş, her yazıyı beğenmem, çok zor beğenen birisiyim, ona göre anlayın değerinizi.

 2. Yeliz dedi ki:

  Merhaba herkese bu yazı valla hoşuma gitti, ödevimde kullandım Besin Maddelerinin Tüketilmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Ödevimi yazdım bitirdim, on numara beş yıldız oldu. bu yazıyı hazırlayanlara teşekkürler, yakışıklı erkeklere selamlar :)

Yorum Yaz