Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mayıs 2021

Beşeri Ortam Nedir Kısaca Anlamı

Bu yazımızda beşeri ortam nedir kısaca anlamı kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar, doğayla irtibatını kesmeden doğal çevre içinde yaşamaya mecbur ve yapay çevreler kurmakla yükümlü olan canlılardır. Çünkü insanlar, çevreleriyle doğrudan iletişim ve etkileşim halindedir.

İnsanların çevreyle olan ilişkileri doğal ve yapay olarak gelişmektedir. Doğal çevre ile olan irtibat, çevrenin korunması ve çevre kirliliklerinin azalması insanı doğrudan ilgilendirir. İnsanların yaşadığı şehirler, doğanın az tahrip edilmesi amacıyla inşa edilmelidir.

İnsanların kurduğu sosyal ilişkiler ve belli ortamlarda geçirdiği vakitler sonucunda yapay çevreleri oluşur. Beşeri ortam, insanlar tarafından oluşturulan yapay ortamlardır. Şehirler, meydanlar, kurumlar, sosyal ilişkiler beşeri ortamı oluşturur.

Evlerimiz, okullarımız, iş yerlerimiz beşeri ortamdır. Beşeri ortam unsurlarında insanın ihtiyacı olan her unsur bulunmaktadır. Bu unsurlar evde, okulda ve işte ortama göre farklılık gösterir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Alanur dedi ki:

    Beşeri ortam nedir çok güzel açıklamışsınız ayrıca beşeri ortam nedir sorusunu vurgulu bir şekilde açıklayarak örnekler de vermeniz çok güzel olmuş.

Yorum Yaz