Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Mayıs 2019

Belleğin İşlevlerinin Neler Olduğunu Belirterek, Belleğin Nasıl Geliştirileceği Konusunda Örnek Veriniz.

Aşağıda belleğin işlevlerinin neler olduğunu belirterek, belleğin nasıl geliştirileceği konusunda örnek veriniz kısaca olarak ele alacağız.

Bellek, öğrenilen bilgilerin geri çağrılması yeteneğine verilen isimdir. Bellek, kodlama, depolama ve geri çağırma teknikleriyle çalışmaktadır. Bellek, hafıza anlamına da gelmektedir. Geçici hafıza ve kalıcı hafıza bilgilerinin varlığından söz edilmektedir.

Belleğin işlevleri, kodlama, depolama, geri çağırma olarak bilinmektedir. Belleği geliştirmek için birçok faaliyet yapılabilir. Bunlar yaşam boyu öğrenme, müzikal zeka, görsel zeka testleri ve olguları üzerinden temrin yapma olarak gerçekleştirilebilir. Belleğin geliştirilmesi konusunda ezber yapmak, replik ya da şiir ezberlemek, kelime ezberlemek, dil öğrenmek önemli katkılar sağlamaktadır. Uzun süreli belleğin gelişmesi de öğrenmeye bağlı olarak değişmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nursima dedi ki:

    Selamın aleyküm bu site valla hayran edici, 5 yıldızı hak ediyor, Belleğin İşlevlerinin Neler Olduğunu Belirterek, Belleğin Nasıl Geliştirileceği Konusunda Örnek Veriniz. çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

Yorum Yaz