Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2021

Bedelli Askerlik Çıkacak mı 2014 Son Durum

Bedelli Askerlik Kanunu, Bedelli Askerlik Çıkacak mı 2014 Son Durum

1 Milyona yakın vatandaşın merakla beklediği Bedelli Askerlik ile ilgili, yetkililer kısa süre önce harekete geçti. Son alınan bilgiye göre Bedelli Askerlik konusunda kısa süre içinde gelişmeler yaşanacak. İşte bilgiler:

2 GÜN İÇERİSİNDE TARİH KESİNLEŞECEK

Hür Haber’den alınan bilgiye göre Bedelli Askerlikle ilgili yeni çalışmalar çok yakında. Bedelli komisyonu toplanmak üzere ve önümüzdeki 2 gün içinde Bedelli Askerlik uygulamasının Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce mi yoksa sonra mı yapılacağı kesinleşecek. Bu ise Ak Parti iktidarının seçimlerden önce “oy amaçlı icraat yapmama” kararının hükümeti zor durumda bırakması açısından önem taşıyor. Bu nedenle uygulamanın Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasına bırakılması daha ağır basıyor.

BEDELLİ ASKERLİKTE 27 YAŞ 20 BİN TL ŞARTI ARANACAK

Yine Genelkurmay’a yakın kaynaklardan elde edilen bilgiye göre Bedelli Askerlik uygulaması için 27 yaş sınırı ve 20 bin TL bedel üzerinde yoğunlaşılması.

BEDELLİ ASKERLİK BEKLEYENLER 25 YAŞTA ISRAR EDİYOR

Tüm bunlarla birlikte Bedelli askerlik bekleyen kişiler bu uygulamanın her zaman yapılmadığı gerekçesini savunarak Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un önerdiği 25 Yaş ve 15 bin TL bedel başlığında ısrar ediyor.

Bedelli Askerlikte Son Durum Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz